Konferencja pt.: " Bezpieczeństwo Antyterrorystyczne Budynków Użyteczności Publicznej"

Dnia 21.11.2018 r. Rozpoczęła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: " Bezpieczeństwo Antyterrorystyczne Budynków Użyteczności Publicznej", w której wzięliśmy udział w składzie: Patryk Kuzański, Weronika Dorocińska, Mariusz Zawadzki.

Oficjalne rozpoczęcie odbyło się o godzinie 8 w Centrum Konferencyjnym – Terminal Hotel Wrocław. Po części bardziej oficjalnej rozpoczęły się wystąpienia delegatów.

Jako pierwszy wystąpił prof. Tomasz Aleksandrowicz z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zwrócił on naszą uwagę na kierunek w którym zmierza współczesny terroryzm.

Kolejną występującą była dr. Karolina Wojtasik która w bardzo przejrzysty sposób ukazała nam to w jaki sposób werbowani są i przygotowywani są nowi terroryści.

Następną osobą był sam organizator tzn: mjr rez. dr inż. Jarosław Stelmach, który w swoim wystąpieniu pokazał nam perspektywy, ilość, rozmaitość budynków użyteczności publicznej. Przedstawił swoje stanowisko w sprawie zarządzania obiektami użyteczności publicznej.

Po bardzo interesujących wykładach nadeszła pora na tzw: Panel Ekspercki. W tym czasie eksperci z danej dziedziny byli poddani ogniowi pytań na które z wielką płynnością i pewnością odpowiadali.

Dr. Bartosz Maziarz z UO opowiedział nam o trwającej 8 godzin akcji w jednym z akademików należących do Uniwersytetu Opolskiego. Dzięki zdjęciom, które nam zaprezentował mogliśmy bardziej zrozumieć schemat przeprowadzanych ćwiczeń w przypadku ataku terrorystycznego.

O godzinie 18 nastąpiło zakończenie wykładów w dniu pierwszym i rozpoczęły się przygotowania do uroczystej kolacji na której miał zostać ogłoszony wynik konkursu na nową nazwę konferencji w którym udział wzięła cała (nasza) trójka reprezentantów.

Osobą której nie mogliśmy się doczekać był prof. Waldemar Zubrzycki który opowiedział nam o przeprowadzonej przez siebie akcji ćwiczeniowej, która była jedną z największych w Polsce. Akcja ta pt. : " Forum" miała miejsce w 11 marca 2004 r. w warszawskim Pałacu Kultury. Akcja trwała od 19 do 5.50 następnego dnia.

Choć nie udało nam się wygrać głównej nagrody, w ramach wyróżnienia każdy z nas dostał książkę o tematyce bezpieczeństwa narodowego.

Konferencja wzbogaciła naszą wiedzę o wiele nowych interesujących rzeczy, pozwoliła nam spojrzeć na pewne sprawy z perspektywy ekspertów dzięki czemu czujemy się bardzo usatysfakcjonowani tym wyjazdem

Więcej zdjęć z konferencji, znajdziecie Państwo na naszej stronie Facebook (kliknięcie spowoduje otwarcie nowej karty)