IV Edycja Łódzkiego Dnia Bezpieczeństwa Narodowego

Studenckie Koło Naukowe od zawsze włącza się aktywnie w organizację Łódzkiego Dnia Bezpieczeństwa Narodowego, tak też było i w tym roku. IV edycja Łódzkiego Dnia BN odbyła się 27 maja 2017 r. Miejscem organizacji naszego święta była placówka Oddziału Prewencji Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przy ul. Pienistej 72, w godzinach 9:00 – 15:00.

Kolejna edycja dowodzi tylko faktem, jak ważnym jest dla nas wszystkich promocja problematyki związanej z ochroną ludności, zarządzaniem kryzysowym, pożarnictwem, oraz innymi gałęziami nauk o bezpieczeństwie. To kolejna, doskonała okazja, do nawiązania kontaktów i zacieśnienia współpracy ze wszystkimi podmiotami, instytucjami oraz służbami, które realizują bezpieczeństwo na porządku dziennym.

Dzień ten dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, oraz nowych doświadczeń nie tylko dla dużej rzeszy przybyłych studentów SAN, ale także pozostałej zainteresowanej społeczności która czynnie wzięła udział w naszym święcie. Dzień ten rozpoczęliśmy od organizacji technicznej naszego przedsięwzięcia, po czym o godz. 9:00 uroczyście zainaugurowano IV Łódzki Dzień Bezpieczeństwa Narodowego debatą dotyczącą bezpieczeństwa na terenie województwa łódzkiego. Debacie towarzyszyła wystawa plenerowa, gdzie każdy z uczestniczących mógł zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem wojskowym, strażackim, policyjnym, a nawet wziąć czynny udział w pokazach czy symulacjach sytuacji ratowniczych.