Funkcjonowanie Koła Naukowego w dobie koronawirusa

Szanowni Państwo!

Z powodu rozprzestrzenia się wirusa, wprowadzenia czerwonej strefy na cały kraj, każdy obszar życia został w jakimś stopniu zmieniony, dostosowany do ciągle zmieniającej się sytuacji.
Niedawno zapadła decyzja o przejściu na pełne nauczanie zdalne w szkołach wyższych, jednocześnie nie przerywając toku nauki oraz dbając w pewnym stopniu o zdrowie społeczności akademickiej.
Do nauki zdalnej jak wiadomo wykorzystano specjalne platformy e-learningowe. Jednakże organizacje akademickie jak nasze koło naukowe bezpieczeństwa narodowego nie tyle, co zawiesiło swoją działalność, co próbowało się dostosować do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. W takim rozrachunku zarząd koła postanowił uruchomić kanał spotkań na platformie Teams. Aby działalność koła naukowego mogła dalej funkcjonować, pomyśleliśmy nad spotykaniem się online. Jest to wyjątkowa szansa, aby zbliżyć oddzielonych zajęciami i czasem studentów stacjonarnych jak i zaocznych. W dobie Koronawirusa chcielibyśmy stworzyć zgraną ekipę koła naukowego i wspólnie podejmować decyzje determinujące o rozwoju organizacji jak i nas samych. Członkowie koła otrzymają na dniach kod Teams, a po dołączeniu zdecydujemy wspólnie o pierwszym spotkaniu online.

Do usłyszenia kochani!